halo, meridiany, ktoś coś widział? gdzie? co to jest?

post skopiowany z poprzedniej wersji strony, oryginalnie opublikowany 13 sierpnia 2021

post skopiowany z poprzedniej wersji strony oryginalnie opublikowany 13 sierpnia 2021
-------


Uwielbiam badania, które mają ciekawe obrazki. Zwłaszcza takie, które mogą poruszyć wyobraźnię i wręcz pomagają przy wizualizacjach.

Tak jest też w świeżutkim, tegorocznym badaniu, które opublikowali badacze z Chin, a które dotyczy….meridianów.

Tak, tych meridianów, na których znajdują się punkty, które opukujemy podczas pracy z EFT. Kto je widział? Są jakieś dowody – gdzie i co to jest? Z meridianami ma problem cała zachodnia medycyna bo nie są one ani mięśniem, ani kością ani nerwem czy też czymś namacalnym. Jednak Chińska medycyna korzysta z ich odkrycia od tysięcy lat a my w tym badaniu mamy okazję zobaczyć jak one wyglądają. Badacze zastosowali fluorescencyjny sód aby wstrzyknąć go w punkt meridianowy, który odnaleźli korzystając zarówno wiedzy z TCM (Tradycyjna Medycyna Chińska) oraz urządzenia, które sygnalizuje dźwiękiem punkty o obniżonej oporności elektrycznej. Używali też wykrywacza żył, który korzysta ze światła podczerwonego, żeby nie okazało się, że przypadkiem taki meridian to jakieś naczynie krwionośne/włosowate czy coś podobnego. Nawet jeśli ktoś z Was nie zna zupełnie j.angielskiego to można pooglądać zdjęcia wykonane w różnych technikach, które pokazują przemieszczanie fluoryzującej cieczy od punktu meridianowego do kolejnego punktu właśnie za pomocą specjalnego kanału, który nazywamy meridianem. Gdy korzystasz z akupunktury, akupresury, moksoterapii czy też EFT sygnał elektryczny przebiega wzdłuż tych specyficznych kanałów i usuwa blokady powstające w ciele/umyśle.

Uważam, że te ujęcia wyglądają „kosmicznie” – trochę jak z filmach o superbohaterach, którzy dostają specjalne serum, które nagle transformuje ich energetycznie ;-)) Tak, trochę popłynąłem ale to badanie otwiera drogę do nowych tego typu poszukiwań. Dlaczego to dla nas, korzystających z EFT jest takie ważne? Ponieważ uznanie przez zachodnią naukę koncepcji meridianów umożliwi otwarcie w nauce szklaku dla psychologii energetycznej. Do tego cudownego połączenia pracy umysłu, ciała i wykorzystania przepływu energii, który napędza nasze ciała i serca. Całe badanie znajduje się pod tym linkiem. Miłego studiowania i na przyszłość, gdy ktoś zapyta” co opukujesz”? Pokaż mu te fotki 😉 Uściski Al.


https://www.hindawi.com/journals/ecam/2021/5581227/

Tongju Li, Bruce Qing Tang, Wei-Bo Zhang, Minyi Zhao, Qingchuan Hu, Andrew Ahn, „In Vivo Visualization of the Pericardium Meridian with Fluorescent Dyes”, Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, vol. 2021, Article ID 5581227, 10 pages, 2021. https://doi.org/10.1155/2021/5...